بررسی موسيقی Def Leppard (قسمت سوم)


"بررسی کامل عملکرد گروه بين سالهای ۱۹۷۸ تا ۲۰۰۲"

"۱۹۷۷"

در نوامبر، اولين تمرين ‌Def Leppard در يک کارخانه قاشق سازی در نزديکی Bramall Lane در شفيلد برگزار می شود. خواننده Joe Elliot، بيسيست Rick Savage، گيتاريست Pete Willis و درامر Tony Kenning به تازگی نام گروه از Deaf Leopard به Def Leppard تغيير داده اند. در کريسمس گروه، اولين اجرای خود را برای ۶ نفر از دوستان خود برگزار می کنند. ۶ ترانه نواخته شد که شامل بازنوازيهائی از David Bowie و کار Original خودشان Misty Dreamer می شد.

"۱۹۷۸"

در ژانويه Steve Clark بعنوان گيتاريست دوم به گروه ملحق می شود. در فاصله فوريه تا جولای گروه بصورت ملالت آوری به تمرين می پردازد تا هنگاميکه Steve تهديد می کند که در صورت اجرا نداشتن گروه، آنها را ترک خواهد کرد. گروه اولين اجرای عمومی خود را در ۱۸ جولای در مدرسه Westfield در Sheffield برگزار می کنند. در نوامبر درامر Tony از گروه اخراج شده و Frank Noon برای نخستين ضبط گروه جايگزين او می شود. The Def Leppard EP نخستين ضبط آنها بود که هزينه ضبطش ۶۰۰ پوند استرلينگ (معادل با ۹۰۰ دلار آمريکا) شد. در ۲۸ نوامبر درامر Rick Allen بطور هميشگی به گروه می پيوندد.

"۱۹۷۹"

شهرت گروه افزايش می يابد. شوی John Peal در راديو BBC 1، ای پی EP را اولين کار پخش راديوئی ارائه می دهد و قرارداد ضبط با Phonogram در انگلستان و Mercury در امريکا منعقد می شود. تمام اعضای گروه کارهای روزانه خود را رها کرده و همچنين Rick Allen ترک تحصيل می کند! در اکتبر و نوامبر AC/DC را در انگلستان حمايت می کنند و در طی آن زمان اولين تک آهنگ بنام Wasted منتشر می شود. Rick Allen تولد ۱۶ سالگی خود را جشن می گيرد.

"۱۹۸۰"

در ۱۴ مارچ اولين LP، با نام On Through The Night توليد شده بوسيله Tom Allen به بازار عرضه شد. در همان زمان تک آهنگ Hello America ساخته می شود. در اول آوريل آنها با مديريت کمپانی Leber-Krebs قرارداد امضاء‌ می کنند. در ماه می گروه برای اولين بار در تور امريکا به همراه گروههای Judas Priest، Pat Travers، Ted Nugent و AC/DC شرکت می کند. در آگوست Def Leppard مجددا برای اجرای برنامه در فستيوال Reading به انگلستان بر می گردد. جمعيت آنها را متقاعد کرد که گروه بوسيله دلارهای يانکيها Sold Out شده و آنها بسمت سرزمين اجداديشان پشت کرده اند. آنها گروه را با بارانی از گوجه فرنگی و قوطيهای آبجو بدرقه کردند.

"۱۹۸۱"

ضبط دومين آلبوم در ماه مارچ آغاز می شود. High N' Dry در جولای به بازار می آيد و تور اروپا به همراه Rainbow و به دنبال آن در امريکا آنها به همراه Blackfoot و Ozzy برنامه اجرا می کنند. در نوامبر شبکه جديد محلی MTV ويدئوی Bringin' On The Heartbreak را دريافت می کند و آنرا مرتبا بطور متناوب پخش می کند. High N' Dry در ليست پرفروشترين ها قرار می گيرد.

"۱۹۸۲"

در‌ ژانويه ضبط سومين آلبوم آغاز می شود. در جولای Pete Willis گروه را ترک می کند و Phil Collen عضو سابق گروههای Dumb Blondes, Lucy, Tush, Girl, Cybernauts جايگزين او می شود.

"۱۹۸۳"

در‌ ژانويه آلبوم Pyromania و تک آهنگ Photograph برای تحسينی گسترده و فروش، به بازار عرضه می شوند. در امريکا LP برای مدت زيادی از سال، هفته ای ۱۰۰.۰۰۰ نسخه به فروش می رود و بتنهائی در امريکا ۷ ميليون نسخه به فروش می رود. در فوريه و مارچ تور انگلستان به پايان می رسد و در بهار،‌ گروه Billy Squier را در تور امريکا همراهی می کند. اولين تور تبليغ در امريکا شروع می شود.

 پايان قسمت سوم...

/ 16 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
blackenlord

درود ...وب خوبی داری ....خوشحال ميشم بهم سر بزنی ...

majid

دستت درد نکنه.. استفاده کرديم. موفق باشی

Baron Richard Blackmore Fonnabik

اين لينک نشون ميده که مالمستين تو کنسرت G3 نبوده ....حال کردی ؟ ........... بدرود .

Baron Richard Blackmore Fonnabik

بابا اطلاعات ...... حرف حساب جواب نداره !!! ....... ولی در مورد the who بايد بگم تو که از این گروه های معروف گوش نميدی پس چی گوش ميدی ؟ ......... البته ميدونم لازم نيست بگی .... در ضمن سهيل کی ؟ ... افتخار اشنايی ندارم... !!! ........ مارفتيم ....... قربانت ........ بدرود .

hamed

عالی بود واقعا حالشو برديم بازم ميام اينجا

&#1580&#1610&#1600&#1600&#1605&#1586

... ........// مرد بقال از من پرسيد : چند من خربزه مي خواهي ؟ ........//.......... من از او پرسيدم : دل خوش سيري چند؟ .........// .......... سی یو.............بابای

sara

www.justmansour2.persianblog.ir

anti christ

webloge khoobi dari age tabadole link mikoni behem begoo va age kahsti be webloge ekhtesasie marilyn manson sar bezan bye

james

talabe in grooh shodam.............nemishnakhtameshoon ghablan