بررسی موسيقی Snowy White (قسمت دوم)


با اينکه Snowy White اسنوئی وايت ديگر به يک هنرمند معروف تبديل شده بود، نگرانی‌ای از اينکه ضبط بعدی به کجا خواهد کشيد، نداشت. در نتيجه به استراحت پرداخت تا تجديد نظری درباره مسير و موقعيت موسيقيائی جديد خودش داشته باشد. کنسرت Al Stewart در فيلادلفيا بسال ۱۹۷۴ تنها کنسرتی‌ست که در آن آهنگ Pigs on the Wing نوشته Roger Waters راجر واترز از گروه بزرگ Pink Floyd  اجرا شد. آهنگی که در آن قسمتهای تک‌نوازی اسنوئی که هرگز قبلا منتشر نشده بود کاملا نمايان و روند آهنگ را عوض کرده بود. اين کار همانند اجراهای زنده بلوز خودش که قبلا منتشر شده بود درخشش داشت. فی‌ما‌بين اين قضيه او به فعاليت با گروهی بلوز بهمراه اعضای آن که شامل بودند از Jeff Allen بعنوان درامر، دوست باوفايش Kuma بعنوان بيسيست و Graham Bell بعنوان خواننده آثار و خودش همانطوريکه می‌خواست فقط و فقط بعنوان گيتاريست، پرداخت. بين سالهای ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۹ گروه به اجراهايی در انگلستان و اروپا پرداخت. با فعاليتهای شبانه‌روزی‌ای که اسنوئی از خودش نشان ‌داد و همگی آنها نشان از عاشق بودن او به موسيقی ‌بود، دو آلبوم جديد خود را در استوديو ضبط نمود. اولين آنها با نام Change my Life و دومی با نام Open for Business عرضه شدند. که بازهم در آنها قدرت تميز گيتار زدن و سولوهای زيبای او را بخوبی می‌توان درک نمود.

Cc03.jpg

در ژوئن سال ۱۹۹۰ Roger Waters راجر واترز استاد بزرگش، کسيکه در آن روزها ديگر از پينک فلويد جدا شده بود، از او خواست تا در اجرای بی‌نظير و تماشائی The Wall در مقابل ۳۵۰.۰۰۰ نفر از طرفدارانش در برلين آلمان همکاری کند. اين کنسرتی بود که بطور زنده در سرتاسر دنيا پخش شد که حاصل آن ويدئويی بود که به يکی از پرفروشترينهای امريکا در همان سال تبديل شد و همچنين اين اجرای زنده به موفقيتی جهانی دست يافت که شامل اجراهايی از هنرمندان ديگر بود که عبارتند از: Michael Kamen مايکل کيمن، گروه Scorpions، Van Morrison، Joni Mitchell و گروه Bryan Adams. با وجود اين همه عظمت تماشاچيان شاهد يکی از چندين لحظات خاطره‌انگيز اسنوئی در اين کنسرت با اجرای سولوی آهنگ Comfortably Numb نوشته ديويد گيلمور و راجر واترز در بالای ديواری ۲۴ متری بودند.

roger%20waters.jpg

در سال ۱۹۹۱ باردگر راجر واترز او را فراخواند. اين بار برای گيتار زدن در کنسرتی به نام Guitar Legends در شهر سويل که آنهم بعنوان يک برنامه تلويزيونی زنده ويژه در سرتاسر دنيا به نمايش گذاشته شد.
بعد از اين کنسرت اسنوئی تصميم به بازگشت به مسير اصلی خود يعنی تنظيم آهنگهای شخصی خودش گرفت که نتيجه آن آلبومی بنام Highway to the Sun شد. اين آلبوم در تابستان سال ۱۹۹۳ ضبط شد که شامل ۱۰ آهنگ ارجينال به اضافه آهنگی بر اساس نوشته Peter Green پيتر گرين با نام I Loved Another Woman که زمان طولانی‌ای آهنگ مورد علاقه اسنوئی محسوب می‌شد، بود. در اين آلبوم مهمانانی همچون Chris Rea، Gary Moore و David Gilmour حضور داشتند که باعث بالا رفتن کيفيت نوازندگی آهنگها می‌شد. Juan van Emmerloot بعنوان درامر، Walter Latupeirissa ريتم گيتار و Kuma Harada بعنوان بيسيست در اين کار دخي

ل بودند. در اولين ويدئويی که از اين آلبوم ضبط شد Chris Rea در آن حضور داشت و هنرنمائی کرد.
آهنگ Bird of Paradise دوباره به صحنه موسيقی بازگشت وقتيکه خطوط هوائی KLM تصميم به استفاده از اين آهنگ برای آگهی جديد تلويزيونی خود گرفت که نتيجه آن گردآوری آلبومی به همين نام در سال ۱۹۹۴ و بازگشت به جدول موسيقی اروپا بود که با موفقيتهای تجاری‌ای همراه شد.
آلبوم بعدی اسنوئی با نام Gold Top و به همکاری UK Records منتشر شد. اين آلبوم شامل دو آهنگ از گروه Thin Lizzy بود که بازنواری و بوسيله Peter Green ويرايش شده بود. يکی از آنها In the Skies نام داشت که خود پيتر گيتار ريتم آنرا می‌نواخت.

restlessPsmall.JPG

پس از انتشار آلبوم Gold Top، اسنوئی چهار آلبوم ديگر با گروهی که با آنها آلبوم White Flames را ضبط کرده بود عرضه نمود. No Faith Required در سال ۱۹۹۶، Little Wing در سال ۱۹۹۸ و در سال ۱۹۹۹ دو آلبوم با نامهای We Are Toxic و Pure Gold - The Solo Years  که يکی پس از ديگری به بازار عرضه شدند، ساخته شد.
در همين سال اسنوئی وايت به گروه راجر واترز پيوست تا در تور امريکای In The Flesh او که قرار بود در تابستان سال ۲۰۰۰ برگزار شود، شرکت کند، که چقدر موفقيت آميز بود. از اين کنسرت ويدئويی برگرفتند که تبديل به يکی از بهترين‌ها شد. DVD آن چندی بعد به بازار آمد.
آخرين آلبوم گروه White Flames با نام Restless در ماه می سال ۲۰۰۲ منتشر شد. آهنگهائی که او در اين آلبوم ساخته است عبارتند از:  Blues is the Road، Restless، The Time Has Come،Soldier of Fortune، Softly، It's Your Life، New Day...Maybe، You Can't Break My Heart و Too Far Away.
از فوريه تا جولای سال ۲۰۰۲ او در تور Southern Hemisphere و Europe با راجر واترز همکاری نمود.
اخيرا اسنوئی در شهر لندن شروع به ساخت آلبوم انفراديش بنام The Way It Is کرده است. طبق برنامه‌ريزيهائی که شده قرار است اين آلبوم در سپتامبر سال ۲۰۰۴ منتشر می‌شود.
پايان.
با تشکر از juttabrandt.com بخاطر در اختيار قرار دادن عکسی از اسنوئی.

/ 10 نظر / 38 بازدید
میم

هوووووووووووووووووووو .... کی ميره اين همه راه رو

---> شیطان <---

درود ... با چه زبانی از اين همه اطلاعاتی که در اختيارم قرار دادی تشکر کنم ... زبان بی زبانی شايد يهترين زبان ممکن باشد ... دوست من زندگينامه ها و تحليل شخصيت هات حرف نداره ... اگه در پست بعد يک بيو کامل مثل همين ها و شايد بهتر !!! از مارلين بزاری قول قول قول می دم که لينکت کنم ... باز هم تشکر و باز هم ممنونات فراوان ... تا درودی ديگر بدرود.

Hamed

salam hamid jan damet garm ba in hame etllaAt . heyfe nashini nakhooni , oonam vaghti harf az Pink miyad vasat ke dige hichi, moafagh bashi,fadat . hal kardam asassssssi

لارا

مرسي.....مرسي.....مرسي.....حميد جان. عالي بود.....داري منو قدم به قدم به اونچه كه خواستم ازت ميرسوني.اونم چقدر عالي.اطلاعاتي كه دادي . مثل هميشه.....عالي بود.مرسي دوست عزيز و موفق باشي. لارا. خدا نگهدار.

Eghlima

سلام اول اينکه ممنون بخاطر نظری که برايم گذاشتيد . دوم اينکه مطلبتون رو خوندم همچنان برايم جالب بود . و آخر اينکه موج موسيقی بازهم بروز شده و منتظر نظرات سازنده شماست . موفق باشيد

Hamed

آيديت شد . زندگى نامه ى اريک کلاپتونEric Clapton

The-Monophobic

مرسی رفيق پست جالبی بود.اين بابا گيتاريست خوبيه ولی من کارش رو توی کنسرت ۲۰۰۰ واترز و همينطور اجرای زنده ديوار در برلين اصلا نپسنديدم. که البته کاريش هم نميشه کرد . چون لهجه نوازندگی گيلمور تقريبا منحصر بفرده و با اينکه گيتاريست سرعتی و تکنيکالی نيست (در قياس با Guitar Virtouso هايی نظير مالمستين - وای - پتروچی و ...‌)‌ ولی انتخاب نتهاش برای سولوهاش فوق العاده هوشمندانه است و هرکسی نميتونه مثل اون ايمپروايز کنه . مجددا دمت گرم . منتظر آپديت بعديت هستيم و حال داشتی به ما هم سر بزن (:

فواد

سلام حميد گل بابا. من ميخواستم زودتر از اينا بيام نظر بدم ولی نميدونم چرا روی کامپيوترم مطالب اين پستت نمی يومد. به هر حال مطلبت مثل هميشه خيلی خوب بود. من ۳ - ۴ روزه آپديت کردم. سر بزنی و نظر بدی خيلی خوشحالم ميکنی. راستی اون بحثی که ميگفتی چی شد؟ من خيلی مشتاق هستم باهات صحبت کنم. بای.

---> شیطان <---

درود ... واقعا جالب بود ... نظرت در مورد آلترنتيو راک چيه ؟؟؟ ... برام توضيح بده ... بدرود

hadi hetfield

سلام.................آپديت شد..........the system has failed ..............