بررسی موسيقی Steve Vai (قسمت دوم)


در سال ۱۹۸۵ استيو به گروه هارد راک Alcatrazz که گيتاريستش Yngwie Malmsteen به تازگی گروه را ترک کرده بود، پيوست و در آلبوم خيره کننده گروه در همان سال بنام Disturbing the Peace حضور يافت. او در مورد اولين حضورش در آلکاتراز می گويد: هيچ وقت اولين حضورم را در گروه فراموش نمی کنم. يک روز وقت داشتم، تا خود را برای اجرا آماده کنم. آنها سه برنامه برای اجرا داشتند که اولی در Riverside کاليفرنيا بود، هيچ کدام از تماشاگران نمی دانستند که ديگر اينگوی در گروه نيست. اکثر آنها برای ديدن اينگوی آمده بودند. يادم می آيد که به صحنه نزديک می شدند و نام او را صدا می زدند، بايد قيافه آنها را وقتی من را بجای او ديدند می ديديد... .در همان سال استيو در فيلمی بنام Crossroads در نقش گيتاريست شيطان ظاهر شد که در دوئل آخر فيلم از Ralph Macchio شکست خورد. در همان سال او از طرف يکی از دوستانش برای پيوستن به گروه انفرادی جديد David Lee Roth، خواننده هارد راک، که به تازگی از گروه Van Halen جدا شده بود، دعوت شد. او دعوت را پذيرفت و گروه آلکاتراز را ترک کرد.

در سال ۱۹۸۶ اولين آلبوم D.L.Roth بنام Eat'em & Smile منتشر شد و به يکی از بهترين های هارد راک مبدل شد. استيو بواسطه نوازندگی در اين آلبوم مورد تشويق بسيار قرار گرفت و تا يک سال سوژه مجله های گيتار شد. Skyscraper دومين آلبوم Roth با همکاری وای در سال ۱۹۸۸ منتشر شد. در همان سال، Jem 777 Series، مجموعه گيتارهای جديدش از طريق کمپانی IBanez راهی بازار شد. او در اين سال با Pia Maiocco که دختری سوئدی الاصل بود، ازدواج کرد. در اواخر سال ۸۸ پس از تور Roth، تصميم به ترک گروه گرفت. او در عين حال که مشغول کار بروی يک آلبوم انفرادی بود، از طرف يکی از گروههای مطرح هارد راک يعنی Whitesnake به سرپرستی و خوانندگی David Coverdale، خواننده سابق گروه Deep Purple، دعوت به همکاری شد، هديه ای که او قبولش کرد و تنها آلبوم او بهمراه اين گروه Slip of the Tongue در سال ۱۹۸۹ منتشر شد.

پايان قسمت دوم...

/ 21 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ضحاک ماردوش

درود بر تو دوست عزيزم :) حميد جونم ممنونم که تو اين کل کل تنهام نزاشتی و فهميدم که چه رفقای توپی دارم دم همتونم گرم ... جريان وبلاگ مديريت چيه ؟ وبلاگ حامد رو ميگی ؟؟؟ بيخبرم نزار آيديمو که داری يه پی ام بده :) ممنون ... ضحاک ماردوش ( راستی تا رفيقای خوبی مثل تو دارم نيازی به اسم و رسم خوب ندارم که گفتی خرابش کرد :X )

FARZAD

برايت موتاسفم من بصورت اتفاقي هستم۰۰۰ فكر نكن مثل

niki

ايول . بابا مطلبات اصلا نقص نداره . کامل کامله . دمت گرم . خدا می نويسی ...;)

MOHSEN

تجزيه وتحليل فلسفه آخرين آلبوم منووار در واسپ دات پرشين بلاگ دات کام !

MOHSEN

خايه مال داری فتير !

ضحاک ماردوش

درود بر تو حميد عزيزم ... آقا همونجور که گفتم وبلاگش تعطيل شد البته من که نکردم يا خودش تعطيلش کرد يا حامد جون زحمتش رو کشيد ... تا اون باشه ديگه تو جايی به کسی کامنت فوحش خار مادر نده و تو وبلاگش ادای آنتی رو در نياره :)) بدرود ... ضحاک ماردوش

حميد

چاکرم ضحاک جان. کامنتتو باز نکردی هنوز مجبور شدم همينجا بگم. اين کوچولو به بد کسائی گير داده بود. از حامد هم تشکر می کنم. چاکريم...فعلا.

count grishnackh

سلام متشکر که سر میزنی . آپدیت هم کردم حال کردی یه سر بزن مخلصیم

meisam

im back my friend with full hands

پارسا

سلام.من نیاز به کتاب های تروستاتینا برای متال دارم کسی میتونه کمکم کنه ؟