بررسی موسيقی Def Leppard (قسمت پنجم)


"1992"

جديدترين عضو گروه Def Leppard در آپريل در كنسرتی به ياد Freddie Mercury به دنيا معرفی می شود. Vivian Campbell كه تقريبا به خاطر كارهايش در Dio و White Snake شناخته شده بود به گروه می پيوندد و آلبوم Adrenalize به بازار عرضه می شود. گروه شروع به يك برنامه كم نظير برای اجرا در Club های اروپا می كند تا روی اجراهای زنده شان كار كنند. آلبوم در صدر جدول فروش برای مدت ۵ هفته در آمريكا قرار می گيرد و ۶ ميليون نشخه فروش می كند و در ژاپن، مكزيك و بسياری از كشورهای ديگر پرفروشترين آلبوم Def تا‌ آن زمان می شود. در ژوئن تور Seven Day Weekend شروع می شود. قبل از اتمام آن، ۱۸ ماه بعد، آنها ۲۴۱ برنامه را اجرا كرده اند. موفقيت آميزترين تور گروه تا آن زمان و اجرای In The Round برای اولين بار در انگلستان.

"1993"

تهيه كنندگان آخرين فيلم آرنولد شوارزنگر Last Action Hero گروه را برای اجرای ترانه تيتزاژ پايان فيلم انتخاب می كنند. اما گروه برای تبليغ آخرين آلبوم خود همچنان در تور بسر می برد و نمی تواند زمانی را برای ضبط اين آهنگ فراهم كند. آنها ترجيحا يك ترانه B-side به نام Two Steps Behind را كه به تازگی در انگلستان عرضه شده بود برای آنها ارسال می كنند. در ۶ ژوئن، تقريبا ۱۵ سال بعد از اولين كار گروه، آنها اولين گروهی هستند كه در بازگشائی استاديوم شفيلد Don Valley برنامه اجرا می كنند. بازگشتی موفقيت آميز به شهر خود و جمعيتی بالغ بر ۴۰۰۰۰ كه باعث Sold Out شدن بليطهای گروه شدند. در جولای آهنگ Two Steps Behind به بازار عرضه و تبديل به يك قطعه برتر در آمريكا و ساير نقاط جهان می شود. قسمتهای سازهای زهی بوسيله مرحوم Michael Kamen ضبط و به آهنگ افزوده شده و روانه بازار می گردد و برای مدت ۶ هفته صدر جدول را به خود اختصاص می دهد. اين كار به آنها انگيزه ای برای Remix كارهای كم نظير و B-side داد و تلاشی برای بيرون كشيدن باقيمانده تمام آهنگهای زمان Steve Clark و آغاز فصلی جديد در تاريخ Def. در آگوست آلبوم Retro Active به بازار عرضه می شود و بصورت صفحه به آمريكا می رود و بيش از دو ميليون نسخه فروش می كند. در سپتامبر آخرين كار تور Adrenalize اجرا و گروه برای نوشتن و كاركردن بروی كارهای جديد قبل از ورود به استوديو و كار بروی هفتمين آلبوم ۶ ماه به خود استراحت می دهند.

"199۴"

گروه عازم خانه ای مشرف به Marbella در اسپانيا می شود تا آلبوم بعدی خود را ضبط كند. Pete Woodroff كسيكه دستيار تهيه Retro Active بود، دوباره برای همان سمت برگزيده می شود.

"199۵"

در انتهای كار آلبوم، Mercury Records از آنها می خواهد كه مجموعه ای از Hit های خود را جمع آوری كنند. Vault در اكتبر به بازار آمد كه مجمو عه ای از ۶ آلبوم است (با Track List های متفاوت، بسته به اينكه در كدام كشور پخش شده باشد). يك قطعه از High n' Dry، Pyromania، Hysteria، Adrenalize و Retro Active. بعلاوه قطعه جديدی بنام When Love and Hate Collide كه بهترين Hit گروه در انگلستان تا آن زمان بود و جايگاه دوم را در جدول به خود اختصاص داد. Vault بيش از ۵/۳ ميليون نسخه فروش كرد.

"199۶"

در ژانويه آنها كار ضبط آلبوم بعدی خود را ادامه می دهند و از Marbella در اسپانيا به Bow Lane Studio در دوبلين ايرلند نقل مكان می كنند. در آوريل اولين تك آهنگهای آلبوم: Slang در انگلستان و Work It Out در آمريكا عرضه می شوند. در ۱۳ می آلبوم روانه بازار و پس از آن تور آلبوم در ۲۸ می در Bangkok آغاز می شود. در طی ماههای بعد آنها در جنوب آسيا و آمريكا، قبل از اروپا برنامه اجرا می كنند. در دسامبر تور جنوب آفريقا برای اولين بار در برابر ۴۷۰۰۰ طرفدار مشتاق در استاديوم ژوهانسبورگ، كنسرت را به اوج می رساند. آهنگ All I Want Is Everything از بهترينهای اين آلبوم بشمار می رود.

"199۷"

در آوريل گروه تور جهانی خود را با اجراهائی در مكزيك، السالوادر، پاناما، كلمبيا، اكوادر، آرژانتين، پرتوريكو و برزيل به اتمام می رساند.

"199۸"

در آوريل اعضای گروه برای نوشتن و ضبط نهمين آلبوم خود در دوبلين گرد هم می آيند. آلبوم در استوديوی خانگی Joe و در گاراژ او ضبظ شد، جايی كه Adrenalize و قسمتهائی از Retro Active و Slang هم ضبط شده بودند. VH1 شروع به پخش مستندی در چند قسمت از Def با عنوان Behind the Music می كند.

"199۹"

در ۱۶ مارس، Def Leppard از اولين دريافت كنندگان جايزه از مركز تازه تاسيس Diamonds Awards در آمريكا می باشد. جايزه بخاطر فروش بيش از ۱۰ ميليون نسخه از يك آلبوم (Hysteria) كه در اين سال به تعداد ۱۲ ميليون در آمريكا و بالای ۱۶ ميليون نسخه در سراسر جهان رسيده جهان رسيده بود، به گروه اهدا شد. تنها ۶۱ آلبوم و ۴۵ هنرمند در تاريخ موسيقی توانسته اند به اين سطح از موفقيت برسند و حيرت آور اينكه تنها ۸ نفر از آنها هنرمندان انگليسی بودند. Def Leppard اكنون به شايستگی همراه :‌The Beatles، Pink Floyd، Elton John، George Michael، Eric Clapton، Bee Gees بودند. در ۲۴ می، تك آهنگ Promises كه خارج از آلبوم بود، روانه بازار می شود. دو هفته بعد Euphoria وارد فروشگاهها می شود و تور آن در ژاپن و آمريكا و انگلستان آغاز می شود.

"۲۰۰۰"

تور Euphoria گروه را به آمريكا و كانادا جايی كه آنان ۷۸ اجرای زنده ديگر را اجرا كردند، می برد. تور ۱۴۷ اجرائی گروه، در ۳۰ دسامبر در West Spring Field در Massachusetts به پايان می رسد. در سپتامبر آنها به Rock Walk Hall of Fame دعوت می شوند. جائی كه آنها يك نشان يادبود دريافت می كنند و اثر دست خود را بروی سيمان به جای می گذارند.

"۲۰۰۱"

در اين سال Joe و Phil بروی پروژه خودشان Cybernauts كار می كنند و ترانه های قديمی David Bowie، Ziggy Stardust، Spiders From Nars را می نوازند. Vivian با گروه ديگر خودش CLock كار می كند. Rick موسسه Raven Drum را تاسيس می كند و Savage از زندگی بعنوان يك پدر لذت می برد. چهار ويدئوی خانگی بروی DVD دوباره به بازار عرضه می شود. Hysteria و In the Round in Your Face بروی DVD نخست و Visualize بروی DVD دوم. هر دو DVD با مصاحبات و ويدوئوهايی از Slang و Euphoria بروز شدند. در جولای، VH1 شروع به پخش Hysteria: The Def Leppard History فيلمی كه حاوی كار گروه از آغاز تور Hysteria است، می كند. سرتاسر سال ۲۰۰۱ گروه، در حال سفر بين دوبلين، استكهولم و كاليفرنيا است و كار نوشتن و ضبط اثر تازه خود را به همراه با Max Martin، Marti Frederiksen،‌ Peraldeheim،‌ Andreas Carlsson پيگيری می كند.

"۲۰۰۲"

در ژوئن تك آهنگ Now از دهمين و آخرين ‌آلبوم گروه روانه بازار می شود. آلبوم X (كه شمارش رومانيائی معرف عدد ۱۰ است) در جولای به مغازه ها می رود. قبل از شروع تور X گروه، چند اجرا در انگلستان برگزار می كند كه شامل اجرائی در Leeds با حضور ملكه Elizabeth می شود.
پايان

با تشكر فراوان از ميثم محمدی و defleppard.com

/ 11 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
babak

من از هيچی و هيچکس بدم نمياد حميد جان

MARILYN MANSON/ANTICHRIST

سلام دوست گرامی آپديت شد سری بزنيد...................مارلين منسون

نگین

سلام...منو به عنوان يه دوست و يه مهمون هميشگی برای وبلاگت قبول داری؟...موفق باشی

نوید

سلام - من و چند تا از بچه های اینترنتی قصد داریم یک مجله اینترنتی فرهنگی - هنری ( موسیقی – سینما و ... ) - ادبی – ورزشی – سیاسی تاسیس کنیم . از تمام کسانی که مایلند با این سایت همکاری کنند ( در هر زمینه ای که توانایی دارید. از مقاله تا گزارش و تحلیل و خبر تا عکس ومصاحبه ) خواهشمندم هرچه سریع تر باایمیل زیرتماس بگیرند: hhv_ir@yahoo.com

كليساي شيطان

سلام کليسای شيطان هم اکنون دوباره فعاليت خود را آغاز نموده است

hadi hetfield

سلام .....آپديت شد ..........ترجماتی از.......مربی ....آنا......تيا......آمو...........

hadi hetfield

چاکر داش حميد ........آقا دست مارو بگير ........منتظرم

amin

خيلی عالی بود