بررسی موسيقی Phil Collins (قسمت دوم)


Phil Collins فيل کالينز درام می‌زد، شعر می‌سرود، می‌خواند، آهنگها را تنظيم می‌نمود و بطورکلی به Genesis جنسيس برای تبديل شدن به يکی از بزرگان کمک می‌کرد. او همچنين فرصت پيوستن به گروه Brand X با سبک Jazz جز را که چندين آلبوم او را ضبط کرده بودند، بدست آورد. وقتيکه Gabriel گابريل در سال ۱۹۷۵ گروه را ترک گفت، مطبوعات و رسانه‌ها به سراغ موضوع دو نيم شدن جنسيس رفتند. البته اين قضيه نتوانست گروه را از هدف اصلی خود باز دارد و آنها همچنان به کار خود ادامه دادند

. در همين هنگام فيل کالينز سريعاْ تبديل به خواننده گروه شد و جايگزين گابريل گرديد و حتی فعالانه‌تر از او در گروه به کار خود ادامه داد.
ديگر کالينز تبديل به مهره اساسی و کارآمدی در گروه شده بود. در همان موقع آلبومهای A Trick of the Tail و Wind and Wuthering با مديريت کالينز منتشر شدند که آثار موفقی از آب درآمدند. نقش موثر و پررنگ کالينر برای توليد آنها به روشنی قابل درک است و او را تبديل به شماره يک گروه نمود. در سال ۱۹۸۰ برای سومين آلبوم انفرادی Peter Gabriel درام زد. نتيجه کار با او ساخت آهنگ استادانه In the Air Tonight بود که در ژانويه سال ۱۹۸۱ توليد شد. آهنگ تبديل به شماره ۲ انگلستان شد، همچنين در ليست ۲۰ آهنگ برتر آمريکا جای گرفت.

collins.jpg

اولين آلبوم سولوی کالينز با نام Face Value عرضه شد و شايعه جدا شدن وی از جنسيس بالا گرفت، اما او واقعا قصد اين کار را نداشت. گروه تصميم به توليد آلبومی با مضامين سياسی گرفت بطوريکه دو جناح مورد بحث در آهنگها، راضی باشند و تفرقه‌ای ميان آنها و گروه نيافتد. اين آلبوم کالينز را به ستاره‌ای در گروه تبديل نمود. در نوامبر سال ۱۹۸۲ دومين آلبوم انفراديش با نام Hello I Must Be Going منتشر شد. آهنگ You Can't Hurry Love از اين آلبوم تبديل به شماره يک شد و او را به موفقيت‌‌های بزرگی رساند.
بنظر می‌رسيد که کالينز همه‌جا هست! او برنده جايزه گرمی بخاطر آهنگ Against all Odds گرديد. دومين گرميش را برای آهنگ Sussudio دريافت کرد. آلبوم بعديش با نام No Jacket Required در فوريه سال ۱۹۸۵ توليد شد و در ليست بهترين آلبومها قرار گرفت. در همان سال در استاديوم Wembley کنسرتی ترتيب داد و بعد از آن به قصد آمريکا پرواز نمود. جائی که او خيلی جای پيشرفت داشت و نتيجه مطلوبی برای او بهمراه داشت. در حاليکه نمی‌توانست معجزه کند، ستاره درخشان گروهش شد!
يکی از علايق او اجرا با ديگر هنرمندان است. فيل کالينز به اجرای مشترک با گروه Earth Wind پرداخت که حاصل آن آهنگ Easy Lover بود که در مارس سال ۱۹۸۵ تبديل به شماره يک انگلستان گرديد. همچنين براثر کار مشترکی که با Marilyn Martin در سپتامبر همان سال با نام Separate Lives داشت، اين‌بار شماره يک آمريکا شد و بالاخره در جولای سال ۱۹۸۶ در بيرمنگهام انگلستان اقدام به اجرای زنده با گيتاريست و خواننده بزرگ سبک بلوز Eric Clapton اريک کلپتون نمود.

پايان قسمت دوم...

/ 10 نظر / 18 بازدید
Hamed

سلام حميد جان.خوشحالم که همچنان پر کار ميبينمت. مطلب فيل جالب بود.جالبش اينجاست که من اولين سی دی که کادو گرفتمFace Valueبود. اونم اورجينالش. منم آيديت کردم خوشحال ميشم سر بزنی. پيروز باشی.

Satan's Son

من خيلی حال کردم باهات:::چرا؟::::بی خيال

Vic Rattlehead

سلام رفيق..خيلی خوب بود. خسته نباشی!‌ من هميشه با اين آدم حال ميکرم !

elmira

مطلب کاملی بود.

eghlima

سلامی دوباره . من از You Can't Hurry Love خيلی خوشم می آيد و از همه بيشتر لحن کالينر در خواندن ترانه ها برايم جالب است . در ضمن من منتظرم که شما پینک فلوید را ارزیابی کنید و آنرا موکول به بعد نفرمائید . موفق باشيد

pennyroyal tea

سلام.... اين يادداشت رو برای پستی مينويسم که مربوط به"راجر واترز" بود : به نظرم این آدم از اون انگليسی های کثيف مياد که توی تمام ترانه ها؛ گند ميزنه به احساس خودکشی که توی سولو های"گيلمور"موج ميزنه!

Heaven Searcher

سلام.. والا من نمی دونم چی باس بگم راجع به اين مطلب به هر حال ممنون که خبرم کردی !

soroush

ممنون حميدجان.خوشحالم که هنوز فعالی.موفق باشی...

فواد

سلام به حميد. خوبی؟ مطلب خوبی بود. من فيل کالينز رو ۵ ساله که ميشناسم. از روی کارهاش تو کارتون تارزان. مثله اينکه ۲۰۰۲ هم رو يه کارتونه ديگه خونده. البته اينا دليل نميشه که از ارزش های کالينر کم بشه. صداش که محشره. البته چيزای زيادی در موردش اينجا خوندم که واسم جديد بود. موفق باشی. بای

Arash

سلام حميد جان.آقا عالی بود. اول اين که بابا کارت خيلی درسته عجب سرعتی داری! با سرعت شما ماها رو باد می بره. من هر سه قسمت رو با هم خوندم و به نظرم جالب و خوندنی بودن. بهت تبريک ميگم. مثل هميشه موفق باشی...