بررسي موسيقي Yngwie Johan Malmsteen (قسمت دوم)

 

در 18 سالگي پس از تشكيل چندين گروه و اجراي آهنگهاي گروههايي چون Deep Purple، به همراه چند تن از دوستانش گروه Rising Force راتشكيل داد و با آنها چندين آهنگ ضبط كرد كه در سوئد اصلا مورد توجه قرار نگرفت او تصميم به ترك سوئد گرفت. پس تعدادي از آهنگهايش را براي شركتهاي ضبط فرستادكه از طرف شركت Shrapnel Music براي نوازندگي گيتار در گروه Steeler دعوت شد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

در سال 1983 از سوئد به آمريكا رفت و در گروههاي Steeler و Alcatrazz به نوازندگي پرداخت.و در همان سال نامزد جايزة Grammy شد. در سال 1985 آلبوم Marching Out و در سال 1986 آلبومTrilogy  را منتشر كرد. سال 1987 سال بدي براي اينگوي بود او در اين سال باآسيب ديدگي مغزي و اعصاب حركتي دست كه در اثر تصادف براي او بوجود آمده بود مواجه شد، مرگ مادرش نيز در همين سال اتفاق افتاد. در سال 1988 آلبوم بعدي خود را با نام Odyssey و با خوانندگي Lynn Turner خوانندة سابق گروه Rainbow روانة بازار كرد. در سال 1989 در مسكوكنسرتي برگزار كرد و در همين سال گروهش بعد از شش سال فعاليت، نهايت از هم پاشيد. يك سال بعد آلبومي با نام Eclipse منتشر كرد.

آلبوم بعديمالمستين با نام Fire & Ice در سال 1992 روانة بازار شد، Nigel Thomas مدير برنامه هايش در اثر كهولت سن درگدشت. اينگوي فعال دست ازتلاش بر نداست و در سال 1993 گروه جديد خود را تشكيل داد و آهنگي به عنوان B-Side در سال بعد منتشر ساخت. او آلبوم Magnum Opus رادر سال 1995 به دست هوادارانش رساند. در همين سال تور بزرگي را از ژاپن شروع كرد و تا چندين كشور از اروپا ادامه داد. اينگوي باتجربه آلبومهايش را يكي پس از ديگري به شركتهاي ضبط آهنگ مي سپرد. در سال 1996 آلبوم Inspiration خود را به اتمام رساند و آلبوم بعدي خود به همراه درامر سابق گروههاي Black Sabbath, Rainbow (Cozy Powell) با نام Facing the Animal را ساخت. اولين فرزند وی در سال 1998 به دنيا آمد و Cozy در همين سال بر اثر سانحة رانندگي درگذشت. سال 1999 آلبوم بعدي خود را با نام Alchemy منتشر ساخت. در سال 2001 به همراه گروه اركستر فيلارمونيكِ ژاپن و با نام'' كنسرتو سوييت'' اذهان عمومي را به خود معطوف كرد. و اواخر سال 2002 هم آلبوم Attack خود را منتشر کرد.

پاپان قسمت دوم...

 

/ 5 نظر / 9 بازدید
navid

سلام حميد جان ! آقا خيلي متشكرم از اطلاعات خوبتون . بازم از اين كارا بكون . قربانت نويد

AtenA

دوست عزيز...............همه مثل تو مترجم خوبی نميشن!!!!!!!!!!!!!!

حميد

آتنا جان ناراحتی عزپزم؟ می توونی از فردا اينجا نياي.

حامد

حميد دمت گرم ... بازم بنويس .. حداقل اين اگرم ترجمه باشه از نوشتن در مورد شورت و زير پيرهنی جيمز بهتره بنويس!!!

مامور خدا

سلام اينم يه جا برای صحبت با خدا حتما شما هم حرفهايی برای گفتن داريد