Tsunami Aid

سلام. حسب مطالب درج شده در وبسايت‌های‌ roger-waters.com و nbc.com روز گذشته يعنی ۱۵ ژانويه سال ۲۰۰۵ عدّه‌ای از هنرمندان با حضور در کنار يکديگر، ياد آن‌ دسته از بيگناهانی که در حادثه دلخراش تسنومی جان خود را از دست داده بودند را گرامی داشتند. در اين مراسم که مشابه آنرا در يادبود کشته‌شدگان تراژدی ۱۱ سپتامبر ديده‌ بوديم؛ جمعی از هنرمندان دنيای تصوير و موسيقی گردهم آمدند تا با حضور خود ياد کشته‌شدگان را زنده نگه‌ دارند.
مراسم مذبور در ۲ ساعت و با نام Tsunami Aid - A Concert of Hope و با همکاری شرکت Columbia Records برگزار شد. هنرمندانی که به اجراهای زنده در اين يادبود پرداختند عبارتند از: Roger Waters، Madonna، Elton John، Sheryl Crow، Diana Ross، Eric Clapton، Stevie Wonder، Norah Jones، Sarah McLachlan، Annie Lennox، Lenny Kravitz، John Mayer، Kenny Chesney و Gloria Estefan.
شايان ذکر است که هنرمندان صنعت سينما هم در اين يادبود با حضور خود بعنوان تماشاچی زيبائی‌های خاصّی به اين اجراهای مخصوص داده بودند که برخی از آنها عبارتند از: Michael Douglas، Bruce Willis، Catherine Zeta-Jones، Halle Berry، Kevin Spacey، George Clooney و Eric McCormack.
همچنين رئيس جمهور وقت و سابق ايالات متحده George Bush و Bill Clinton هريک در پيامهائی جداگانه اين مصيبت وارده را تسليت گفتند.
در اين مراسم خواننده‌ها هريک به اجرای آهنگهای تاثيرگذار خود پرداختند که از اين ميان می‌توان به اجرای آکوستيک آهنگ معروف Wish You Were Here توسط Roger Waters بهمراه Eric Clapton و همخوانی‌های Katie Kissoon، Carol Kenyon و PP Arnold اشاره نمود. نکته قابل توجه در مورد اين آهنگ اين است که در اجرای مشابه يادبود ۱۱ سپتامبر اين آهنگ توسط Fred Durst هم اجرا شد. که اين کجا و آن کجا...

tsunami.jpg

/ 13 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
hadi hetfield

سلام حاجی ..................چطوری ؟ ............بابا قالب قشنگ ..............خبر جالبی بود.............

Lara

سلام حميد جان. باعث خوشحاليه که هنرمند ای بزرگی مثل راجر واترز و اريک کلاپتون و ..... اين کار زيبا رو کردند؛ انسانهای با روح و با احساسی چون راجر واترز و کلاپتون اين حرکت اصلآ بعید نبود.کاش اجرایWish You Were Here رو زنده ميديدم؛اونم با کار محشرEric Clapton و اجرای بی نظيرRoger Waters عزيز...

masoud

سلام رفيق... لينکت رو گذاشتم تو وبلاگم... اگه اشتباه نکنم مدتی پيش بابتش اجازه گرفته بودم ولی اگه خوشت نمياد بگو که برش دارم.. موفق باشی.

eghlima

سلام خب از آنجا که انسان دوستی چيزی نيست که لب طاقچه عادت از ياد انسانهای فرهيخته برود بنابراين برگزاری یک چنین برنامه هایی از سوی جمعيت فرهيخته جهانی از جمله هنرمندان و موسيقيدانان مورد انتظار است . موفق باشيد و همچنان در امر نگارش کوشا و ساعی .

amin

هر روز بهتر از ديروز

sahar

سلام حمید .... راستی يادم رفت بگم اين قالبه هرچند ظاهره ساده ای داری ولی خيلی سنگينتر از قالبه قبليه .... فعلا

Satan's Son

ایول حاجی تمپیلت ترکونیا!!

Satan's Son

چی نوشتم منظورو که گرفتی که؟

aliEn

waht a stupid world