بررسی موسيقی Def Leppard (قسمت چهارم)


 "1984"

تور جهانی Pyromania در ۷ ژانويه در بانکوک به پايان می رسد و گروه به دوبلين در ايرلند نقل مکان می کند. کار بروی چهارمين آلبوم در بهار آغاز می شود. تمام اعضاء بطور تک تک و مجهز به Drum Machine کار بروی ايده های جديد را شروع می کنند. در آگوست کار ضبط در استوديوهای Wisseloord واقع در Hilversum هلند به تهيه کنندگی Jim Steinman ( تهيه کننده آلبوم Bat of the Hell برای Meat Loaf ) شروع می شود. Jimi با گروه مشکل پيدا می کند و همکاری آنها قطع می شود. با پيشنهاد Mutt تهيه کننده آلبومهای قبلی گروه Nigel Green جايگزين Jim Steinman می شود ( کسی که آلبوم ‌High N' Dry گروه را ساخت ). در عيد سال نو خارج از شفيلد، اتومبيل Rick Allen با سرعت بالا واژگون می شود. بازوی چپ او بطور سختی آسيب می بيند. عمل جراحی نيز برای پيوند مجدد دست او موفقيتی در پی ندارد.

"۱۹۸۵"

Rick نواختن درام با يک دست را به همراه Simmons Electronic Kit می آموزد. در حاليکه ديگر اعضای گروه به ضبط آلبوم همراه Green ادامه می دهند. Mutt در تابستان مسئوليت تهيه کنندگی را به عهده می گيرد و توصيه می کند که گروه هر چيزی را که دارد ضبط کند.

"۱۹۸۶"

گروه برای استراحت از کار ملامت بار ضبط، تصميم به اجرای برنامه در فستيوال غولهای راک (Monesters of Rock) در تابستان را می گيرد. آنها Jeff Rich را برای پشتيبانی از Rick يک دست به همکاری دعوت می کنند. در طی تور دست گرمی ايرلند، زمانيکه Jeff Rich بطور اتفاقی يک برنامه را از دست می دهد، بقيه اعضای گروه تشخيص می دهند که Rick می تواند به تنهائی از عهده نواختن Drums برآيد. در ۱۶ آگوست در Castle Donington آنها اولين اجرای فستيوال را به نمايش می گذارند. اجرای آنها موفقيت آميز بود و جمعيت آنها را به درون قلبهای خود بردند. آخرين اجرای فستيوال در آلمان برگزار شد. در تمام طول مدت اجرای Def Leppard باران سيل آسائی می باريد.

"۱۹۸۷"

در ژانويه ضبط چهارمين آلبوم به پايان می رسد. در فوريه، کارهای ارزشمند آلبوم، ديگر ضبط شده بود و اکثرا بطور زنده در Studio برای استفاده بروی طرف B نوارها. بعد از شروع تور جهانی در انگلستان، Hysteria قدرتمندترين کار Def Leppard به بازار عرضه شد. ۶ آهنگ ( Animal، Women، Pour Some Suger on Me، Love Bites، Rocket، Armageddon It، Hysteria ) از ۱۲ آهنگ آن بصورت تک آهنگ روانه بازار شد. آلبوم ۱۶ ميليون نسخه فروش کرد که ۱۲ ميليون آن فقط در آمريکا بود. بالاخره گروه در کشور خود به ستاره تبديل می شود.

"1988"

در اکتبر، بعد از ۲۲۲ اجرا برای حمايت Hysteria گروه کار بروی آلبوم پنجم را شروع می کند.

"1989"

قبل از اينکه گروه به ايرلند نقل مکان کند، کار ضبط آلبوم پنجم در استوديوهای Wisseloord و استوديوی ۱۵۰ در آمستردام هلند ادامه پيدا می کند. گروه همچنين در مراسم MTV Music Awards آهنگ Tear it Down را بطور زنده اجرا می کند که اين آخرين اجرای Steve Clark به همراه گروه بود.

"1990"

اين سال در حالی می گذرد که گروه بروی آلبوم جديدش کار می کند.

"1991"

در هشتم ژانويه گيتاريست محبوب گروه Steve Clark بعد از مصرف الکل و مسکن با هم (Alcohol + Painkiller) که برايش تجويز شده بود زندگی را بدرود می گويد. گروه Def Leppard کار ضبط خود را با ۴ عضو دنبال می کند.

 

/ 6 نظر / 10 بازدید
hadi hetfield

سلام ......اپديت شد ......ترجمه اندوراما و مستر مايند

hadi hetfield

چاکريم حميد جان.....چه عجب بما سرزدی..............خيلی خوشحال شدم

SadeQ

اي بابا... اين دف لپارد هم چقدر بيو داره ها!!!!!

محمد

خود به خود پيچوندي سوسك قرمز