بررسی موسيقی Troy Stetina (قسمت چهارم)


"شهرت يعنی تغزيه غرور خودتون برای اينکه احساس کنين مهم هستين. به من توجه کنين! وجود من موجه هست، چرا که من مرکز توجهم. خب، البته خواستار احساس مهم و ارزشمند بودن هيچ ايرادی نداره. ولی اين یه کم احمقانه بنظر می رسه که براش خيلی کار کنی، منظورم اينه که ما درباره درمان سرطان يا جنگ پايانی، يا هر چيز خيلی مهم اينجا صحبت نمی کنيم. اين فقط گيتار زدن بخاطر مسيحه! بهتره که يه چهره متعادل از زندگی رو حفظ کنيم. در يک سطح عميقتر، ما به سادگی، ارواح بشر در جستجوی هدف و شادی هستيم و تا اون سطح هممون يکی هستيم. فکر می کنم اين خيلی مهمه که بفهميم واقعا موفقيت در صنعت موسيقی چی هست و چی نيست. اين تا اندازه ای مربوط می شه به موسيقی و استعداد. همچنين مربوط می شه به زمان بندی، خوش شانسی، کار سخت، بازاريابی و در خيلی از موارد تمايلی به يه کم خل بودن! مثل يه تصادف ماشينی که از عابران توجه می گيره. بعضی از مردم خوش شانس، سخت کار می کنند و درهای شانس هم به روشون باز می شه. به بقيه موقيتهای ديگری اهدا شده. اگرچه ما دوست داريم تا وانمود کنيم خودمون موفقيتهامونو ساختيم، ولی حقيقت اينه که هيچکس واقعا کنترلی بر اونچه که توی زندگی براش اتفاق می افته نداره. ما همه، حداکثر تلاشمونو می کنيم، ما می تونيم و با چيزهائی که زندگی جلومون ميندازه معامله می کنيم و فقط بخاطر همينه که بعضيا نمی تونن فرصت مناسب رو برای عضوی از ماشين صنعت موسيقی شدن بدست بيارن. اين به اين معنی نيست که اونا يا موسيقی اونا از ارزش کمتری در يه سطح هنری برخورداره. اين فقط به اين معنی که اون اجتماع بطور کلی برای پذيزفتن اون در يک مسير بزرگ آماده نيست. مطمئنا من ترجيح ميدم که CD های بيشتری بفروشم. اما اين مهمترين چيز در زندگی من نيست. اهداف من راجع به گسترش يه کمی بيشتر مهربونی تو اين دنياست. من احساس خوش شانسی می کنم که يه سابقه ۲۳ ساله تو موسيقی دارم و هميشه سعی می کنم برای کارهائی که دوست دارم به اندازه درآمدم خرج کنم. خب حداقل بيشتر مواقع اين کار رو کرده ام. همچنين احساس رضايت می کنم از تدريس و تعليم و بوجود آوردن هزاران گيتاریست. مسلما هميشه می تونست بهتر باشه اما من خيلی خوب اين کار رو کردم و بخاطرش احساس خوشنودی می کنم."
جدای از موسيقی علائق تروی شامل: فلسفه، روانشناسی، فيزيک کوانتوم، پديده های روانی، مطالعات اسرار آميز و ورای درک انسانی می شود. او ۱۴ سال است که با Lead Vocalist سابق خود Shauna، کسيکه با او در پروژه سال ۱۹۹۲ Set the World on Fire همکاری کرد، ازدواج کرده است. آنها صاحب دو پسر(به نامهای Zack که ۶ ساله است و Jeremy که ۲ سال دارد)هستند و همانطور که خواهيد ديد مقرر شده تا آنها تبديل به قهرمانان گيتار بشوند.
"مطمئنا موسيقی دارای ارزشه. من واقعا ازش لذت می برم. اما خيلی چيزهای مهمتر ديگری برام هست. [اين عکس يکی از اوناس]
                     
چيز مهم ديگه اين جهنمی که در اطراف دنيای ما وجود داره. برای من اينطور بنظر می رسه که اون بسمت مردمی پائين می ياد که به ديگران احترام نمی ذارن. اونائی که اشتياق دارن که برای کسب منافع خودشون به ديگران ضربه بزنن ولی واقعا در درون خودشون خوشحال نيستن. ايده من اينه که اگه هر کدوم از ما مسئوليتی رو در قبال چيزهائی که زندگی ما رو در جهت بهتری قرار می دن، می گرفتيم و منصفانه و با احترام با ديگران رفتار می کرديم، مطمئنا در دنيای بهتری زندگی می کرديم. حالا اين هدفی خيلی با ارزشتر از ستايش خود و شهرت است. به هر حال اين آرمان شخصی منه. من می دونم که مهربونی با مهربونی عمومی Heavy Rock ناسازگاری داره. اين پارادوکسی ئ که من حدس می زنم، شايد هم نباشه. من شما رو تشويق می کنم که در موسيقی ای که خلق می کنيد بر عليه ستايش بی خردانه اعتياد و خشونت که اسطوره رو جاودان می کنه، برخيزيد و همينطور شما تشويق می کنم که حداقل به موجهائی که خلق می کنين فکر کنين، وقتی که دارين در جريان زندگی حرکت می کنين.
برای تک تکتون بهترين آرزوها رو برای موسيقيتون و کار موسيقيتون دارم. صلح، عشق و تمام چيزهای خوب."
پايان

با تشکر فراوان از ميثم محمدی و stetina.com/ 13 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
HOOM@N

چرا حرف مفت بزنم من اطلاعاتي زيادي نداشتم .ولي حداقل خوبه يكي تو وبلاگش مثل حميدجون از متاليكا حرف نميزنه

msn khaste

سلام حميد.خيلی خيلی کامل و خوب بود.فکر نکنم چيزی باشه که جا انداخته باشی.ازت ممنونم

msn khaste

سلام حميد.مثل هميشه کامل بود.فکر نکنم چيزی جا افتاده باشه.

ضحاک ماردوش

درود بر شما ... مطالبط بسيار کامل و خوب بود حميد جان .. اميدوارم تا اخرش همينجوری ادامه بدی رفيق ... موفق و پيروز باشی ... بدرود ... ضحاک ماردوش

meisam

peace and love and all that good stuff

paima

Nothing begins & nothing ends.That is not paid with moon.Since we r born in other's pain & we perish in our own.

hadi hetfield

سلام حميد جان ...ايول ايول ايول بازم ايول....سر بزن...بای

Satan's Son

آقا خيلی کارت درسته يه چند تا يلاگ اينحوری بيشتر نيس.

parham

اه اه از وقتی فهميدم اين حامده اينجارو ميخونه از اينجا بدم اومد .. ولی مطلبت باحال بود