بررسی موسیقی الویس پریسلی (قسمت سوم)

elvis-military-service.jpg

در تاریخ  20 دسامبر 1957 الویس به خدمت سربازی فرا خوانده شد و در روز دوشنبه 24 مارس 1958 تحت شماره 53310761شروع به خدمت سربازی کرد که از این روز در کتاب لغتنامه الویس به عنواندوشنبه سیاه نام برده شده است . الویس برای خدمت سربازی به آلمان رفت و این باعث تعجب مردم شد. زیرا الویس دارای چنان موقعیتی بود که حتی میتوانست خود را از خدمت سربازی در خود آمریکا هم معاف کند. حال آنکه او به آلمان اعزام شد. این برنامه توسط  کلنل تام پارکر_مدیر تبلیغاتی الویس_ ترتیب داده شده بود. پارکر در جواب خبرنگارانی که از او میپرسیدند: (چرا الویس با این مشغت باید دوران سربازیش را طی کند؟) گفت: (من میخواهم از الویس یک مرد بسازم.) فرستاده شدن الویس به یک کشور دور چون آلمان شاید به نفع الویس شد و از او یک مرد ساخت ولی همچنین برای او ضرری جبران ناپذیر به همراه داشت و آن از دست دادن مادرش بود.

 


درگذشت مادر الویس

گلادیس از رفتن الویس به آلمان بیش از اندازه ناراحت شد. زیرا تا به حال به این اندازه از پسرش دور نشده بود و دور شدن  از الویس خاطره ناگوار از دستدادن جسی _ دوقولوی الویس_ را در ذهنش تداعی میکرد. اضطراب و نگرانیشدید و غصه فراوان بالاخره او را از پای در آورد و گلادیس در روز 14 آگوست 1958 بر اثر حمله قلبی از دنیا رفت. این واقعه برای الویس بسیار دردناک و غیر قابل قبول بود. بطوریکه همیشه از فوت مادرش به عنوان دردناکترین حادثه زندگیش نام میبرد. بد نیست به این نکته اشاره کنیم که گلادیس ابتدا در آرامگاه عمومی شهر دفن شد ولی بعدها بعد از فوت الویس و دفن او در گریسلند این مکان بصورت موزه و نیز آرامگاه خصوصی خانواده پریسلی در آمد و جسد گلادیس را هم به آرامگاه گریسلند انتقال دادند.

ملاقات الویس با پریسیلا
چیزی که سبب شد الویس بتواند غم از دست دادن مادرش را تحمل کند ملاقات با دختری 14 ساله به نام پریسیلا بولیو بود. پریسیلا دختر خوانده کاپیتان جوزف پل بیولیو خلبان هواپیما در شهر فرانکفورت بود... الویس وقتی با پریسیلا ملاقات کرد سخت شیفته او شد و تصمیم گرفت او را رها نکند. وقتی از او پرسیدند: (چرا از میان این همه دختر جوان پریسیلا را انتخاب کرده است؟) او گفت: ( پریسیلا  تنها دختری است که مرا بخاطر خودم دوست دارد)مدتی طول  کشید تا الویس موفق شد از پدر پریسیلا اجازه بگیرد تا او را با خود به آمریکا ببرد. الویس مصمم بود هرطور که شده پریسیلا را از دست ندهد. بعد از آن هم پریسیلا تحت سرپرستی پدر الویس قرار گرفت تا به سن ازدواج رسید...

 

الویس در تمام دورانسربازی خود یک سرباز نمونه و وظیفه شناس بود و وطن پرستی او شهره خاص و عام ....او حتی در دوران سربازی هم موسیقی را فراموش نکرد و همواره دوستانش از هنر او بهره میبردند... سر انجام در 5 مارس 1960 دوران سربازیش به پایان رسید و به آمریکا باز گشت.

با تشکر سایت ایران الویس

/ 6 نظر / 43 بازدید
مهرگياه

درود بر حميد تبريک می گم. خيلی خوشحال شدم که بعد از مدتی که اومدم به نت سری بزنم وبلاگ تو رو فعال ديدم. موفق باشی دوست

SlipKnoT-MeTaL Version 2.00

SlipKnoT-MeTaL Version 2.00 پس از ماهها دوباره آپديت خواهد شد منتظر اين آپديت جديد و جالب باشيد .

LoseR

سلام عزيز من شما رو خيلی وقت لينک کردم خوشحال ميشم تبادل لينک کنين LoseR update